Były mistrz wagi koguciej Cody Garbrandt wróci do klatki po ponad rocznej pauzie na UFC 285

Dawno nie widziany w akcji były mistrz kategorii koguciej powróci do oktagonu w marcu przyszłego roku.

Po hucznych zapowiedziach pierwszych w 2023 roku gal spod szyldu UFC, amerykańska federacja zaczyna odkrywać karty na kolejne duże, numerowane wydarzenie zaplanowane na 4 marca. Jak wynika z najnowszych doniesień – na UFC 285 do klatki po ponad rocznej przerwie powróci były czempion wagi koguciej – Cody Garbrandt (12-5), który skrzyżuje rękawice z mającym kolumbijskie korzenie Amerykaninem – Julio Arcem (18-6)

No Love” w swoich ostatnich występach notuje fatalną serię. Odkąd w 2017 roku przegrał obydwa starcia z TJ’em Dillashaw (17-5) – najpierw tracąc pas a następnie przegrywając w rewanżu – Amerykanin wygrał zaledwie jeden pojedynek, meldując się w oktagonie 4 razy. Ostatni raz, kiedy mogliśmy zobaczyć byłego mistrza w akcji była gala UFC 269, gdyż do zaplanowanych później na kolejno lipiec i październik 2022 roku starć z Rani Yahyą (28-10-1) ostatecznie nie doszło z powodu kontuzji trapiących Brazylijczyka. 

Arce do amerykańskiego giganta dostał się poprzez program Dana White’s Contender Series w 2017 roku. Od tamtej pory, stoczył 9 pojedynków w najlepszej organizacji świata, wygrywając 5 z nich a ostatni stoczył całkiem niedawno, bo miesiąc temu – na gali UFC 281, na której odniósł porażkę z rąk  Montela Jacksona (12-2)

Dodaj komentarz