Były mistrz kategorii lekkiej Rafael dos Anjos wraca do wagi półśredniej

Podczas pierwszej, grudniowej gali UFC, będziemy świadkami powrotu prawdziwego weterana federacji, do kategorii wagowej, w której walczył w przeszłości.

W pierwszy weekend ostatniego miesiąca roku, a dokładniej 3 grudnia, federacja UFC odwiedzi Orlando na Florydzie i zorganizuje tam kolejną galę z cyklu Fight Night. Ostatnio potwierdzony został Main Event tego wydarzenia, w którym zmierzą się Kevin Holland (23-8) oraz Stephen Thompson (16-6-1), a dzisiaj ogłoszono kolejne, ciekawe zestawienie.

Jak najpierw portal Combate a następnie jeden z zawodników zapowiedzieli – jednym z głównych pojedynków nadchodzącej gali, będzie starcie, w którym Bryan Barberena (18-8) przywita w klatce powracającego do wagi półśredniej Rafaela dos Anjosa (31-14)

Legendarny Brazylijczyk, w przeszłości toczył już boje w wadze do 77kg. a nawet stanął przed szansą na zdobycie tymczasowego mistrzostwa tej dywizji, jednak decyzją sędziowską przegrał z Colbym Covingtonem (17-3). Ostatnie zestawienie „RDA”, ponownie podpisane było w kategorii lekkiej, której niegdyś był mistrzem, aczkolwiek po nokaucie, który zafundował mu Rafael Fiziev (12-1) w lipcu tego roku, dos Anjos zdecydował się ponownie spróbować zawalczyć w nieco większym limicie.

Barberena to natomiast prawdziwy weteran swojej kategorii, bowiem toczy w niej swoje walki już od 2016 roku. „Bam Bam” notuje obecnie passę 3. zwycięstw z rzędu, a w ostatnim z nich, nie dał szans i znokautował inną legendę – Robbiego Lawlera (29-16)

Dodaj komentarz