Były mistrz Bellatora o sędziowaniu w MMA: Otwarte punktowanie byłoby idealne

Były mistrz Bellatora o sędziowaniu w MMA: Otwarte punktowanie byłoby idealne

Były mistrz wagi piórkowej Bellatora, A.J. McKee (19-1), był ostatnio gościem w programie MMA Junkie Radio, gdzie przedstawił swoje poglądy na temat  otwartego punktowania walk w MMA. Jest to o tyle ciekawa sprawa, gdyż w tym roku doczekaliśmy się kilku kontrowersyjnych werdyktów sędziowskich, przez co środowisko sportów walki coraz częściej domaga się otwartego punktowania walk.

 

Jak już wspomniano, ostatnimi czasy sędziowie MMA coraz częściej podejmują dość kontrowersyjne decyzje w sprawie werdyktów, przez co społeczność MMA domaga si otwartego punktowania. Jedną z takich osób jest były mistrz Bellatora, A.J. McKee, który również twierdzi, że został skrzywdzony przez decyzję sędziów w swoim ostatnim pojedynku mistrzowskim.

 

Amerykanin był niedawno gościem w programie MMA Junkie Radio i w ten sposób wypowiedział się o pomyśle otwartego punktowania walk:

„Poprzez otwarte punktowanie, zawodnicy po rundzie wiedzą, jak mają poprowadzić walkę dalej, daje im to możliwości, żeby pokazać tego prawdziwego wojownika, którego mają w sobie. Jeśli prowadzisz 4:0, to oczywistym jest, że będziesz dążył do zapasów i sprowadzenia przeciwnika na ziemię. Ale nie jest to coś, co kibice chcą oglądać, więc rozumiem też inną perspektywę. Dla mnie otwarte punktowanie byłoby idealne, tylko dlatego, żeby wiedzieć na czym stoję. Nie zmienia to jednak sposobu postrzegania walki przez sędziów.”

 

Cały materiał możecie obejrzeć poniżej:

Dodaj komentarz