Były dwukrotny mistrz federacji GLORY wagi półśredniej zawalczy z Polakiem na gali MMA

Prawdziwa legenda kickboxingu, weteran i były dwukrotny mistrz federacji GLORY a obecnie zawodnik MMA, zawalczy z Polakiem na gali w Amsterdamie

Za niespełna trzy tygodnie, bo już 2. października w Amsterdamie, odbędzie się 6. edycja holenderskiej organizacji Levels Fight League. Jak się okazało, jednym z dwóch reprezentantów Polski na karcie walk będzie Max Siewruk (1-1)

Urodzony w Miliczu zawodnik zadebiutuje tym samym w federacji LFL, ale czeka go nie lada wyzwanie, bowiem jego przeciwnikiem będzie były dwukrotny mistrz kategorii półśredniej kickbokserskiej organizacji GLORY – Murthel Groenhart (2-0)

Groenhart walczy zawodowo od 2004 roku, począwszy od Muay Thai, żeby następnie przebranżowić się na formule K1. Łącznie w kickboxingu stoczył prawie 100 pojedynków, uzyskując bilans 69-24-3. W 2017 roku, po pokonaniu ówczesnego mistrza Cedrica Doumbe (83-7-1 kickboxing) sięgnął po pas wagi półśredniej federacji GLORY. Holender stracił go już przy pierwszej obronie, jednakże dwa lata później udanie zrewanżował się swojemu oprawcy, Harutowi Grigorianowi (59-11) i ponownie sięgnął po tymczasowy laur w swojej kategorii. 

Na gali LFL 6, swój pojedynek stoczył również inny polski zawodnik – Adrian Osmański (2-1) który podejmie Gino van Steenisa (2-0), a także obecny zawodnik KSW – Jason Wilnis (2-1)

Dodaj komentarz