Byli zawodnicy KSW – Trušček i Bažant – wygrywają na FNC 5

Znani z występów dla federacji KSW – Ivica Trušcek oraz Daniel Bažant, stoczyli pojedynki na lokalnej gali w Chorwacji.

Fight Nation Championship – bo taką nazwę nosi bałkańska federacja – w miniony weekend zorganizowała piątą galę spod swojego szyldu, na której to mieliśmy okazję zobaczyć dwóch chorwackich zawodników, którzy w niedalekiej przeszłości zaprezentowali się w KSW.

Daniel Bažant (6-3) w styczniu ubiegłego roku skrzyżował rękawice z Robertem Ruchałą (6-0), podczas studyjnej gali KSW 58. Polak wtedy wygrał to starcie, poddając rywala dźwignią na rękę w 3. rundzie, aczkolwiek – jak sam po czasie przyznał – zapamiętał Bažanta jako rywala z bardzo twardą głową. 

Pierwotnie, jego występ podczas FNC 5 nie był planowany. 30-latek zastąpił jednak w walce wieczoru Filipa Pejicia (15-7-2), który po krwawej i ciężkiej bitce na KSW 67 – musiał zrezygnować.

Chorwat zmierzył się z doświadczonym Brazylijczykiem i byłym zawodnikiem UFC – Rony Jasonem (15-10), z którym po pięciorundowej batalii zwyciężył na kartach sędziów i został nowym mistrzem kategorii piórkowej.

W co-main evencie natomiast, weteran bałkańskich i europejskich ringów – Ivica Trušček (41-35), który w KSW sprawił niemałe problemy Krystianowi Kaszubowskiemu (10-2) podczas organizowanej w Zagrzebiu gali KSW 51, zmierzył się z Aleksandrem Jankoviciem (11-12), którego znokautował ciosami w parterze w 2. rundzie.

Pełne wideo z poszczególnych walk, można obejrzeć na YouTube:

https://youtube.com/user/24sata

Dodaj komentarz