Bellator ogłasza pary ćwierćfinałowe Grand Prix

Amerykańska organizacja- Bellator ogłosiła pary ćwierćfinałowe turnieju wagi lekkiej. Stawką Grand Prix jest milion dolarów oraz pas mistrzowski kategorii do 70 kilogramów.

Pierwsze dwie walki turniejowe fani będą mogli zobaczyć 10 marca na gali Bellator 292. W co main- evencie tego wydarzenia rękawice ze sobą skrzyżują Tofiq Musayev (20-4) oraz niepokonany od siedmiu lat, Alexander Shabliy (22-3). W walce wieczoru tej gali zobaczymy natomiast drugie starcie turniejowe. Wystąpi w niej, aktualny mistrz dywizji lekkiej Usman Nurmagomedov (16-0) oraz weteran MMA- Benson Henderson (30-11).Na kolejny pojedynek Gran Prix będziemy musieli poczekać do 12 maja i do gali w Paryżu. Wówczas do oktagonu wejdą, znany z występów w KSW- Mansour Barnaoui (20-4) oraz Sidney Outlaw (16-5). Zwycięzca tej pary w półfinale zawalczy z wygranym zestawienia Nurmagomedov vs. Henderson.

W ostatniej parze Grand Prix fani zobaczą pojedynek dwóch byłych mistrzów wagi piórkowej- AJ McKee (20-1) vs. Patricio Pitbull (35-5). Co ciekawe, fighterzy spotkają się już po raz trzeci w karierze. Do pierwszego ich starcia doszło w 2021 roku na gali Bellator 263. Wtedy to świetnie dysponowany McKee już w pierwszej rundzie poddał Patricia i odebrał mu tytuł mistrzowski. Do ich rewanżu doszło rok później na gali Bellator 277. Tam górą już był Pitbull, który po pięciorundowym boju pokonał jednogłośną decyzją ”Najemnika” i odebrał mu pas. Teraz zawodnicy zawalczą ze sobą po raz trzeci. Jak na razie miejsce oraz termin potyczki amerykańsko- amerykańskiej nie jest jeszcze znany.Dodaj komentarz