Bellator ogłasza Grand Prix wagi lekkiej!

Grand Prix wagi lekkiej organizowane przez Bellator oficjalnie ogłoszone, tak samo jak jego uczestnicy! Prezydent Scott Coker potwierdził organizację turnieju w programie „The MMA Hour”. 

W turnieju amerykańskiej organizacji weźmie udział ośmiu najlepszych zawodników dywizji lekkiej, w tym mistrz Usman Nurmagomedov. Zwycięzca turnieju, który ma rozpocząć się 10 marca zgarnie milion dolarów oraz uzyska tytuł mistrza wagi lekkiej.

O nagrodę pieniężną i pas mistrzowski powalczą: mistrz Usman Nurmagomedov (16-0), Mansour Barnaoui (20-4), Benson Henderson (30-11). A.J. McKee (20-1), Tofik Musajew (20-4), Sidney Outlaw (16-5), Patricky Freire (24-11) oraz Aleksander Szablij (22-3)Pierwsze walki ćwierćfinałowe zostały już ogłoszone i dojdzie do nich na gali Bellator 292, która odbędzie się w San Jose, 10 marca. Na tej gali o awans do półfinału zawalczą: aktualny mistrz Usman Nurmagomedov z Bensonem Hendersonem oraz Tofik Musajew z Alexandrem Szablijem.

Termin kolejnych walk nie jest jeszcze znany.

Warto dodać, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwycięzce turnieju poznamy jeszcze w 2023 roku!

Grand Prix w wadze lekkiej to piąty turniej organizowany przez Bellatora, ale pierwszy w kategorii do 70 kilogramów. Wcześniej rozgrywki toczyły się w wadze koguciej, piórkowej, półciężkiej oraz ciężkiej.

One thought on “Bellator ogłasza Grand Prix wagi lekkiej!

Dodaj komentarz