Babilon MMA 35. Makarowski gotowy na kolejną wojnę: „Każda wygrana przybliża mnie do walki o pas!”

Mateusz Makarowski był współautorem najbardziej krwawej walki 2022 roku w polskim MMA. O tamtej zwycięskiej bitwie długo mówiło się w mediach i została wyróżniona w corocznych podsumowaniach. 21 kwietnia na gali Babilon MMA 35 w Jaworznie Makarowski wróci do klatki i zmierzy się z Bartoszem Zawadzkim. Transmisja na kanałach grupy Polsat oraz w Polsat Box Go.

26-letni Mateusz Makarowski (8-5-1) ma za sobą bardzo udany 2022 rok, w którym odniósł dwa efektowne zwycięstwa. W czerwcu pokonał przez nokaut w 1. rundzie Marcina Skrzeka na gali Babilon MMA 29, a w końcówce września na MMA Attack 4 stoczył krwawy pojedynek z Krystianem Blezieniem. To drugie starcie odbiło się bardzo szerokim echem w całej Polsce.– Chcę zawsze toczyć efektowne pojedynki. Gdy bijesz się z rywalem o podobnych umiejętnościach, to walka może się potoczyć jak moja ostatnia. Wychodzi się z tego z obitą twarzą – wspomina Makarowski.

Zdjęcia obrażeń po ostatnim starciu z udziałem Mateusza wiralowo obiegły Internet. Zawodnik WCA Fight Team doszedł już do siebie i jest gotowy na kolejne wyzwania.

– Moim celem jest ciągły rozwój. W karierze sportowej najważniejsze jest dla mnie wygrywanie, najlepiej nie tracąc przy tym zdrowia. Wyobrażam sobie, że teraz też czeka mnie ciężki pojedynek, ale wygram go przed czasem. Każda kolejna wygrana przybliża mnie do walki o mistrzowski pas – kończy Mateusz Makarowski.

Karta walk Babilon MMA 35:

Walka wieczoru (o mistrzowski pas):
5 x 5 min – 84 kg: Piotr Wawrzyniak (10-5) vs Adrian”Ares” Błeszyński (10-5-1)

Walki zawodowe:
3 x 5 min – 70 kg: Filip Lamparski (6-2) vs Kamil „Krzok” Krzewina (3-1)
3 x 5 min – 70 kg: Mateusz Makarowski (8-5-1) vs Bartosz Zawadzki (6-2)
3 x 5 min – 84 kg: Adrian Dudek (5-2) vs Michał „Zając” Balcerczak (3-3)
3 x 5 min – 77 kg: Krystian Szczęsny (2-1) vs Mateusz Pudło (3-1)
3 x 5 min – 120 kg: Paweł Oleszczuk (1-0) vs Patryk Świtoń (0-2)

Dodaj komentarz