Artur Szpilka nie chce walczyć z Polakami. Wyjątkiem bój z Krzysztofem Włodarczykiem!

Artur Szpilka rozgląda się za potencjalnymi zawodnikami do kolejnego starcia w wadze cruiser. Wielu fanów domaga się starcia z rodakiem, czemu przeciwny jest Szpila. Po powrocie do niższej kategorii, Artur chciałby mierzyć się z zagranicznymi pięściarzami, chyba że chęć skrzyżowania rękawic zgłosiłby Krzysztof „Diablo” Włodarczyk!

Sam zainteresowany wypowiedział się na ten temat w programie „W Ringu” emitowanym na ETOTO TV:

„Nie będę walczył z Polakami, o czym powiedziałem już wcześniej. 

Artur Szpilka po gorszych w ostatnim czasie walkach w wadze ciężkiej postanowił powrócić do kategorii cruiser. Jego decyzja wydawała się słuszna i logiczna w dłuższej perspektywie, ponieważ Szpilka nie raz odstawał warunkami fizycznymi od monstrualnych rywali z królewskiej kategorii. Na przywitanie w nowej dywizji został zestawiony z Siergiejem Radczenką i był zdecydowanym faworytem tego starcia. Rzeczywistość w ringu okazała się jednak inna. Zawodnik z Ukrainy sprawił ogromne problemy Arturowi, który zdołał jednak dowieść wynik na swoją korzyść. Wielu ekspertów widziało w tym starciu zwycięstwo Radczenki, co odbiło się dużym echem w środowisku i ten temat wciąż wraca.

Promotor zawodnika z Wieliczki, Andrzej Wasilewski zgłasza chęć zorganizowania rewanżu pomiędzy zawodnikami po tym kontrowersyjnym werdykcie. Pojawia się jednak na tapecie temat potencjalnych starć polsko-polskich, które są gwarantem ogromnych emocji wśród widzów. 30-letni Szpilka nie chce łamać swojej zasady i podejmować rękawicy z rodakiem, chyba że będzie to „Diablo”!

Jest tylko jeden, z którym mogę to zrobić i uważam, że ta walka na dzień dzisiejszy dałaby dużo emocji, których dawno brakowało. Chodzi do Włodarczyka. To jest walka, którą nawet chcę. Z innymi Polakami nie chcę walczyć”

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk jest byłym, dwukrotnym zdobywcą tytułu mistrza świata w wadze junior ciężkiej. W swojej ostatniej walce, która odbyła się 30 listopada w Zakopanem, „Diablo” pokonał na punkty Taylora Mabikę.

Na początku kwietnia Artur Szpilka przeszedł operację barku i jego powrót na ring będzie możliwy najszybciej jesienią tego roku. Do tego czasu będziemy świadkami dyskusji w mediach na temat przyszłości zawodnika. A może MMA? KSW czeka z otwartymi rękoma na angaż popularnego Szpilki, na co z pewnością czekają też fani MMA!

Z kim Waszym zdaniem Szpilka stoczy przyszły pojedynek ? Podzielcie się opinią w komentarzach!

Dodaj komentarz