ARES 4 – zapowiedź, karta walk. Gdzie oglądać?

W tym tygodniu, dzięki czwartej już edycji francuskiej organizacji ARES emocje związane z MMA zaczniemy w niestandardowym terminie – w czwartkowe popołudnie.

To właśnie 10 marca, na paryskim Dôme de Paris, coraz śmielej rozpychająca się na europejskim rynku federacja ARES, zaprezentuje się przed kibicami po raz czwarty. Wydarzenie na papierze prezentuje się bardzo dobrze, a na karcie walk zobaczymy sporo znanych nazwisk, w tym starcia dwóch reprezentantów Polski.

Marek Jakimowicz (3-0) nie tak dawno temu ogłosił podpisanie kontraktu, a już na najbliższej gali zadebiutuje pod barwami francuskiego potentata. „Grizzly” swoją dotychczasową karierę – zarówno tą amatorską jak i zawodową – prowadził na Wyspach Brytyjskich, mieszkając i trenując w Belfaście. Nie powinien więc dziwić fakt, że do tej pory zdecydowanie najwięcej pojedynków stoczył dla północnoirlandzkiej federacji Cage Wars. W łącznie siedmiu walkach, aż 5 z nich zwyciężył, a dwie porażki odniósł jeszcze jako amator. W profesjonalnym MMA jest niepokonany. Rywalem Polaka będzie doświadczony, 41-letni były kickbokser – Karim Ghajji (2-1), który do mieszanych sztuk walki powrócił w 2018 roku, po 10. latach przerwy. „Gadjetboy” ma za sobą występy m.in. w legendarnym Glory czy Bellatorze. W formule kickbokserskiej posiada rekord 5-7.

 

Co-Main Eventem gali będzie potyczka dwóch niepokonanych kobiet – Ewelina Woźniak (6-0) skrzyżuje rękawice z Brazylijką Marią Silva (7-0). Podobnie jak dla Jakimowicza, tak i dla reprezentantki Czerwonego Smoka, będzie to debiut na francuskich arenach. Na wcześniejszych etapach kariery pojedynkowała się jednak zarówno w Polsce jak i zagranicą, m.in. dla organizacji Brave czy OKTAGON, zawsze wychodząc z oktagonu jako wygrana. Nie bez powodu więc „The Mad Queen” prowadzi obecnie w rankingu P4P (bez podziału na kategorie wagowe) polskich zawodniczek.

 

W walce wieczoru zobaczymy zmagania w wadze lekkiej, kiedy to Kaynan Kruschewsky (11-1) podejmie „wiecznie żywego” Damiena Lapilusa (18-14). Cudzysłów wyżej nie tylko nawiązuje do pseudonimu „Frankenstein”, ale też do tego, że Francuz w wieku 32 lat ma już za sobą prawie trzydzieści pięć walk zawodowych i zwiedził już większość europejskich federacji – mogliśmy go oglądać w ACB, BAMMA, OKTAGON, Cage Warriors, a nawet UAE Warriors. Podczas pierwszej edycji ARES, odprawił z kwitkiem Łukasza Sajewskiego (14-4), nokautując go w 2. rundzie.

ARES Fighting Championship 4 odbędzie się w czwartek, 10 marca w Paryżu. Transmisja dostępna na UFC Fight Pass, początek o godzinie 19:00 czasu polskiego. Poniżej pełna karta walk.

Karta główna:

Kat. 70kg, Main Event: Kaynan Kruschewsky (11-1) vs. Damien Lapilus (18-14)

Kat. 52kg, Co-Main Event: Ewelina Woźniak (6-0) vs. Maria Silva (7-0)

Kat. 84kg: Pietro Penini (10-2) vs. Henrique Shiguemoto (13-4)

Kat. 93kg: Claudio Conti (8-5) vs. Nasrudin Nasrudinov (9-1)

Kat. 52kg: Elizabeth Rodrigues (4-4) vs. Micol di Segni (9-3)

Kat. 84kg: Robert Valentin (6-2) vs. Akhmed Salamov (3-1)

Kat. 70kg: Marek Jakimowicz (3-0) vs. Karim Ghajji (2-1)

Karta wstępna:

Kat. 70kg: Nikola Joksović (7-0) vs. Karim Rabei (6-3)

Kat. 61kg: Flordinice Muniz (3-0) vs. Rizlen Zouak (5-4)

Kat. 66kg: Darwin Luna Ortez (7-4) vs. David Tonatiuh Crol (8-7)

Kat. 57kg: Oscar Fonseca (2-0) vs. Temerlan Azizov (2-0)

Kat. 84kg: Shakhbulat Abuev (2-0) vs. Ammari Diedrick (0-0)

Kat. 66kg: Mossab El Marzkioui (4-0) vs. Asaël Adjoudj (2-1)

 

Dodaj komentarz