Anderson Silva: „Przed pojedynkiem z Weidmanem chciałem zakończyć karierę”

Były wieloletni dominator dywizji średniej w UFC, Anderson Silva (34-10. 1 NC) podczas wywiadu udzielonemu portalowi MMAfighting.com poinformował, że miał w planach „zawieszenie rękawic na kołku” przed pierwszą walką z Chrisem Weidmanem, do której doszło 6 lipca 2013 roku na gali UFC 162. 

 

„Chciałem się już zatrzymać. Chciałem mieć więcej czasu dla siebie, więcej czasu dla mojej rodziny. Robiłem to przez lata i traciłem przez to kontakt z dziećmi. Tylko i wyłącznie trenowałem, ale to już na mnie nie działało.

Dzień przed rozpoczęciem obozu przygotowawczego przed walką z Weidmanem byłem już nasycony tym sportem. Powiedziałem wtedy żonie, że jeśli wygram, to skończę karierę. Wiele spraw doprowadziło mnie do takiej decyzji. Weidman jednak miał wszystko, by wygrać i wygrał tamtego dnia.”

 

 

„The Spider” aż dziesięciokrotnie bronił tytuł mistrzowski wagi średniej, wywalczony 14 października 2006 roku. Od czasu porażki z Weidmanem stoczył jeszcze 6 pojedynków, zwyciężając tylko raz. Ostatni pojedynek stoczył z aktualnym mistrzem Israelem Adesanyą.

 

Dodaj komentarz