Analiza walki wieczoru UFC Apex Dustin Porier vs Dan Hooker!

Szczegółowa analiza dzisiejszego Main Eventu gali UFC Apex Porier vs Hooker!

Już dzisiaj w nocy naprzeciw siebie w ringu studiu Apex staną: były pretendent do pasa wagi lekkiej, niezwykle mocno bijący Dustin Porier oraz rozpędzony serią czterech wygranych z rzędu Dan Hooker.

Dan „The Hangman” Hooker(20-8)

Australijczyk notuje bardzo dobrą passę czterech mocnych wygranych z rzędu. W swoich walkach pokazuje, że jest bardzo nieprzewidywalnym i przekrojowym zawodnikiem. Jednak jego koronną płaszczyzną jest walka w stójce. Posiada świetne warunki fizyczne, z których często korzysta. Do jego największych atutów w stójce można zaliczyć świetny balans ciałem oraz bardzo dobre ciosy proste z których najczęściej korzysta. Poza świetnymi ciosami prostymi często wyprowadza także obszerny prawy sierpowy czy podbródkowy. Zazwyczaj bazuje na podstawowych kombinacjach rzadko składających się z więcej niż trzy ciosy. Poza bardzo dobrą pracą bokserską dysponuje solidnym zapleczem kicboxerskim. Świetnie odbiera przeciwnikom mobilność w stójce okopując ich wykroczną łydkę. Potrafi zaskoczyć zmianą wysokości kopnięcia o czym przekonał się Hatsu Hioki. Poza kopnięciami często zaprzęga do pracy kolana lub łokcie. Dobrze odnajduje się w klinczu zazwyczaj będąc stroną dociskającą. Zapasy ofensywne stoją na wysokim poziome co pokazał m.in w ostatniej walce z Paulem Felderem. Defensywne także są solidne. W swojej ostatniej walce z Felderm po raz pierwszy walczył na pełnym dystansie pięciu rund i pokazał, że jego kondycja również jest solidna.

Dustin „The Diamond” Porier(25-6)

Amerykanin to niezwykle doświadczony zawodnik posiadający bardzo mocny cios. W swoich walka przyzwyczaił nas do niezwykłej eksplozywności pracy w stójce. Jego największym atutem jest praca bokserska. Korzysta z wielu rodzajów ciosów. Ciosy proste, sierpowe, podbródkowe czy wszelakie uderzenia na korpus. Rzadko kiedy korzysta z kopnięć. Posiada bardzo dobrą kondycje dzięki czemu w walce narzuca bardzo wysokie tempo na rywalach. Dustin może nie bije najbardziej precyzyjnie, lecz bije bardzo mocno i z bardzo dużą częstotliwością, najczęściej atakując szarżami. Potrafi także jednym ciosem skontrować rywala o czym przekonał się m.in Justin Gaethje. Podobnie jak Hooker jest przekrojowym zawodnikiem i potrafi odwołać się do swoich parterowych umiejętności poddając m.in Maxa Holloweya. Jeśli chodzi o zapasy stoją u niego na bardzo wysokim poziomie. Być może nie pokazał tego w ostatniej walce z mistrzem Khabibiem Nurmagomedovem, lecz w innych walkach wyglądały bardzo solidnie.

Przebieg walki:

Wszystko wskazuje na to, że walka będzie toczyć się tylko i wyłącznie w stójce. Obaj zawodnicy z początku będą badać się nawzajem. Hooker będzie starał się już na początku ograniczyć mobilność Dustina okopując jego wykroczną nogę oraz kłuć ciosami prostymi. Dustin będzie chciał podejść do rywala aby dosięgnąć jego twarzy. Z czasem Porier będzie mógł z coraz większą łatwością dosięgać do twarzy Hookera. Niewykluczone, że Australijczyk zanurkuje po nogi rywala jednak będzie mu bardzo ciężko przewrócić rywala. Sądzę, że z czasem trwania walki Porier będzie coraz lepiej czuł się w stójce i pod koniec trzeciej rundy uda mu się trafić bardzo mocnym ciosem w głowę Hookera i dobić go na ziemi.

Predykcja: Dustin „The Diamond” Porier TKO 3 RUNDA.

Dodaj komentarz