Analiza pojedynku półfinałowego “Tylko jeden” – Marcin Krakowiak vs Tomasz Romanowski!

Już w piątek (17 kwietnia) czeka nas transmisja szóstego odcinka reality show „Tylko jeden”. Zawodnicy staną do walki o wielki finał programu, którego stawką jest pojedynek o kontrakt z organizacją KSW o wartości 200 tyś złotych.

W poprzednim newsie dotyczącym walk półfinałowych dokonaliśmy analizy starcia pomiędzy Adrianem Bartosińskim i Piotrem Walawskim. Teraz czas na drugi pojedynek, czyli walkę Marcina Krakowiaka (8:1) z Tomaszem Romanowskim (10:7)!

„Krakus” w pierwszym odcinku w zaledwie kilkadziesiąt sekund poddał Pawła Kiełka, natomiast „Tommy” w drugim epizodzie decyzją sędziów pokonał Mariusza Radziszewskiego, czym obaj zapewnili sobie udział w etapie półfinałów.

Marcin Krakowiak urodził się 17 maja 1993 roku i pochodzi z Wolborza. Jest zawodnikiem Octopus Łódź oraz Octopus Wolbórz, gdzie jest również trenerem. Krakowiak ma na koncie medale Mistrzostw Polski BJJ, BJJ No Gi, Puchar Polski ADCC (Abu Dhabi Combat Club, organizacja zrzeszająca grapplerów) oraz Pucharu Polski BJJ. W MMA do czasu angażu w reality show stoczył osiem walk, między innymi na galach FEN. Jego bilans to obecnie osiem zwycięstw i jedna porażka. Warto podkreślić, że wszystkie wygrane pojedynki kończył przed czasem – trzy razy nokautował i aż pięć razy poddając rywali.

Zawodnik Octopusa jest piekielnie niebezpiecznym zawodnikiem. Rywale w obawie przed jego świetnymi umiejętnościami grapplerskimi szukają swoich szans w stójce, co również bardzo często nie kończyło się dla nich dobrze. Świadczy to o jego wszechstronności i świetnym przygotowaniu zarówno motorycznym jak i technicznym do tego sportu. Bez wątpienia jest to zawodnik, którego poczynania i rozwój warto obserwować

Tomasz Romanowski pochodzi ze Stargardu Szczecińskiego. Tam także trenuje w klubie Berserkers Team. Od dziecka był zafascynowany sportem, trenując piłkę nożną, koszykówkę i zapasy. W MMA może się pochwalić sporym doświadczeniem. W momencie wejścia do programu miał na końcie dziewięć zwycięstw i siedem porażek. Walczył między innymi na FEN i Babilon MMA. W przeszłości pracował w Niemczech i Irlandii. Odkąd znów mieszka w Polsce, zatrudnił się jako bramkarz w nocnych klubach.

Silnymi stronami „Tommiego” jest bez wątpienia doświadczenie, które może odegrać ogromną rolę w walce, której stawką jest finał programu. Zawodnik ze Stargardu charakteryzuje się wielkim sercem do walki i wytrwałością. Z pewnością będzie to ciężki kawałek chleba dla Krakusa, aby złamać twardego jak skała zawodnika ze Stargardu!

Na zorganizowanej na instagramie naszej redakcji ankiecie widać zdecydowaną przewagę na korzyść Marcina Krakowiaka. Wszystko zostanie jednak zweryfikowane, gdy drzwi klatki się zamknął i usłyszymy pierwszy gong! Szykuje się świetne starcie !

https://www.instagram.com/mma_bnb/

Na pytanie pt. „A gdzie jest Michał Sobiech?” odpowiedź poznamy z pewnością w piątek. Natomiast z zasad prezentowanych nam w poprzednich odcinkach, możemy łatwo wywnioskować, że został on zawodnikiem rezerwowym. Prawdopodobnie wynika to z wyzwania, które zobaczymy w najbliższym odcinku. Odpowiedź na to pytanie już w piątek o 22:10 w polsacie!

Kogo typujecie na zwycięzcę tego starcia ? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu!

Dodaj komentarz