Alistair Overeem zawieszony na rok! Występ na Stadionie Narodowym coraz bliżej?

Alistair Overeem, czyli były mistrz organizacji Strikeforce i pretendent do pasa wagi ciężkiej UFC, został zawieszony na 12 miesięcy przez organizację GLORY, gdyż w jego organizmie wykryto niedozwolone środki. Do tego jego ubiegłoroczna wygrana walka z Badrem Harim została rozliczona jako no-contest.

 

Federacja GLORY, dla której Alistair toczył ostatni pojedynek, we wtorek przekazała informację o pozytywnym wyniku testów dopingowych „Reema”, lecz warto zaznaczyć, że informacje o tym, iż Holender korzystał z zakazanych substancji pojawiały się już w listopadzie 2022 roku. Organizacja ogłosiła, iż Overeem zmuszony będzie do zwrócenia części jego ostatniej gaży, zawiesiła legendarnego zawodnika na 12 miesięcy, oraz zmieniła werdykt jego ubiegłorocznej wygranej potyczki z Badrem Harim – walkę uznano za nie odbytą:

 

 

To nie pierwszy raz, kiedy były mistrz Strikeforce został złapany na dopingu. W 2012 roku Holender miał zawalczyć o mistrzostwo wagi ciężkiej z Juniorem Dos Santosem podczas gali UFC 146, jednak testy antydopingowe wykazały zbyt duży poziom testosteronu w jego organizmie.

Dodaj komentarz