Alex Volkanovski wskazuje potencjalnych rywali do kolejnej walki!

Mistrz wagi piórkowej UFC Alex Volkanovski upatruje w postaci koreańskiego zombie lub Zabita Magomedszaripowa pretendenta do obrony tytułu!

Volkanovski pokonał Maxa Hollowaya kontrowersyjną decyzją na gali UFC 251, co było jego drugim zwycięstwem z rzędu nad byłym wieloletnim mistrzem kategorii piórowej. Rezultat walki był na tyle kontrowersyjny, że prezydent UFC Dana White nie wyklucza scenariusza, w którym dojdzie do trylogii pomiędzy obydwoma Panami. Matchmakerzy skłaniają się jednak do zestawienia Alexa ze świeżym oponentem.

W rozmowie z Big Sports Breakfast w Sky Sports Radio, Volkanovski został zapytany, kto według niego jest następny w kolejce, i wymienił The Korean Zombie i Magomedsharipova jako dwóch kandydatów, którzy jego zdaniem znajdują się na szczycie listy.

„Cóż, jest ich kilku. Mamy chyba czterech facetów, którzy są na zbliżonym poziomie, wszyscy są prawdopodobnie o jedno zwycięstwo od bycia pretendentem nr 1.”

„Ale teraz jest kilku liderów, może Zombie i Zabit, powiedziałbym, że prawdopodobnie są liderami. Jeśli wygrają, będą mieli pewność, że doczekają się swojej szansy walki ze mną”

Koreański zombie ma zaplanowaną walkę z Brianem Ortegą, a Magomedshairpov ma walczyć z Yair Rodriguezem jeszcze tego lata. To są czterej mężczyźni, których Volkanovski uważa, że są następni w kolejce po jego pas, a na końcu tej listy można również umieścić Calvina Kattara. Kto z nich wygra swój następny bój, zasłuży w oczach mistrza na title shot.

Koreański Zombie wraca po dwóch nokautach z rzędu kolejno nad Renato Moicano i Frankiem Edgarem i od powrotu do sportu w 2017 roku ma 3: 1. Jeśli chodzi o Magomedsharipova, ma na koncie doskonały rekord w UFC 6-0, w tym zwycięstwo nad Kattarem w jego ostatniej walce. Łatwo jest zrozumieć, dlaczego Volkanovski uważa, że obaj zawodnicy mogą być następni w kolejce po jego pas.

 

Jak myślisz, z kim powinien walczyć Alex Volkanovski, koreański zombie, Zabit Magomedsharipov, czy ktoś inny?

 

Dodaj komentarz